Turecko Alanya | Dovolená Alanya

turecko-bg-header-title.png
     
 

Úvodem o Alanyi

 

Alanya, to je město překrásných pláží, historických památek a tajuplných jeskyní. Tady prožije nezapomenutelné prázdniny opravdu každý – a je úplně jedno, jestli Vás zajímá historie, nebo si chcete užít dny plné koupání, zábavy a sportu, protože to vše a ještě mnohem více právě Alanya svým hostům nabízí.

          

Není divu, že se letovisko těší velké oblibě – dokonce takové, že se na turistickém průmyslu Turecka podílí celými 9 %. Ve městě a jeho blízkém okolí žije více než 400 000 obyvatel, z nichž převážnou část tvoří Turci – právě tady se Vám tak nabízí možnost trochu poodhalit tajemství islámu.

Vybrané zájezdy Alanya

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Historie Alanye

 

Městečko bylo založeno ve 4. století př. n. l. na místě s výhledem na velkou část tureckého středozemního pobřeží proto, aby chránilo okolní vesničky před častými nájezdy pirátů. Místo však bylo obydleno již v roce 44 př. n. l., kdy jej Antonius daroval své lásce, egyptské královně Kleopatře. Největšího rozkvětu se však Alanya dočkala v roce 1221, kdy si zde seldžucký sultán Alaeddin Keykubad vybudoval své letní sídlo, které se stalo dominantou celého města a je jí dodnes.

Geografie Alanye

 

Alanya leží na východním okraji Turecké riviéry a její pobřeží je omýváno vodami Středozemního moře. Městečko je chráněno pohořím Taurus, ovšem proslulo především svými jeskyněmi. Ostatně zhruba 12 km východně od Alanye se nachází jeskně Dim, která je druhá největší v Turecku. Jeskyně je zhruba milion let stará, ovšem byla objevena před pouhými 12ti lety. Nedaleko této jeskyně se začíná s výstavbou vodní přehrady.

 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje