Dovolená Alanya | Dovolená v Alanyi

turecko-bg-header-title.png
     

Dovolená v Alanyi

 

Alanya je klidné letovisko, ve kterém si užijete dlouhé pláže, čisté moře a nakupování. Alanyi si lidé často pletou s Antalyí – ano, obě letoviska mají podobný název, jejich atmosféra je ale úplně jiná. V Alanyi se na rozdíl od Antalye nesetkáte s přeplněnými ulicemi či nepříjemnou vlhkostí vzduchu. Ostatně Alanya vede, i co se týká pláží. Nádherné pláže se táhnou na západ i východ od města v délce 70 km a jsou spojeny pulzujícím bulvárem Cadessi. Součástí „západní pláže“ je i  2 km dlouhá Kleopatřina pláž, která je asi tou nejoblíbenější. Pláž na východě měří cca 15 km a táhne se daleko za město. Čím je však zajímavá, jsou malé říčky vlévající se do moře. Moře je zde velice čisté a díky otevřenému pobřeží i živé. Za větrného počasí můžou být vlny poměrně vysoké – a tak si moře užívají především vyznavači windsurfingu a dalších vodních sportů. Zkrátka, nic pro malé děti – ty raději vezměte do menšího aquaparku, který se nachází uprostřed města.

Vybrané zájezdy Alanya

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd do Turecka!

 

 
 

Ubytování v Alanyi

 

Nabídka ubytování je opravdu rozmanitá, a tak záleží jen na Vašich přáních a finančních možnostech. Raději upozorňujeme, že hotely kategorie 2* jsou sice levné, ale to nejlepší už mají dávno za sebou. Proto nejvíce turistů využívá 3* hotely, které jsou čisté, příjemné a nabízejí i kvalitní stravování ve formě polopenze či jednoduššího all inclusive. Jestliže byste rádi nějaký pěkný bungalov v zahradě, Alanya bohužel pro Vás není to pravé - téměř všechny hotely totiž mají více než 5 pater. Hotelů je zde tolik, že pochopitelně každý nemůže být blízko pláže když už ne přímo na ní, proto svým hostům nabízí koupání alespoň v pěkně řešených bazénech. Největším plusem těchto hotelů však je, že se nachází velice blízko centra města. Luxusnější hotely vyšší kategorie sice nabízí pestrou škálu kvalitních služeb od masáží až po bazény s tobogány, ovšem od centra jsou poměrně daleko a ne každý je ochoten dojíždět. Proto hotely nabízí svým hostům stravování all inclusive a bohaté animační programy.

          

Doprava v Alanyi

 

Nejrychleji se do Alanye samozřejmě dostanete letecky. Mezinárodní letiště se nachází ve 120 km vzdálené Antalyi, a tak je nutné ještě absolvovat transfer autokarem. Co se týká místní dopravy, celou Alanyi křižují dolmuše (sdílené taxi), na které stačí mávnout a už se vezete. Pokud se rozhodnete poznat celé město, rozhodně jejich služeb využijte – Vaše nohy Vám za to budou opravdu vděčné.

Noční život v Alanyi

 

Alanya, to je ráj pro milovníky nákupů. Sehnat se zde dá opravdu leccos – od koření ke zlatu až po velice vydařené napodobeniny zboží všech luxusních značek. A to vše za poměrně příjemné ceny. Téměř povinností každého turisty je navštívit místní bazar, kde si mimo jiné můžete zakoupit i kvalitní turecký koberec. Pokud se vám nechce trávit letní večery pouze nakupováním, určitě se nechte zlákat posezením v nějakém příjemném baru či čajovně. Kroky všech „mladých“ však směřují k přístavu, kde mají své místo nejlepší kluby a diskotéky v celé Alanyi.

 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje