Památky Istanbul | Istanbulské pamětihodnosti

turecko-bg-header-title.png
     
 

Istanbulské památky

 

Nejslavnější istanbulské památky se nachází v evropské části města a jsou soustředěny okolo stanice metra Sultanahmet. Můžete také vyrazit na výlet například na Ostrovy princů nebo do lázní Termal.

Po výstupu z metra Vás okamžitě uchvátí pohled na legendární chrám Hagia Sophia, též nazývaný jako chrám Svaté moudrosti. Velkolepá stavba byla dokončena v roce 537 za vlády císaře Justinina a okamžitě se stala největším a nejvýznamnějším chrámem celého křesťanského světa. O 900 let později byla Hagia Sophia přestavěna na mešitu a došlo k přistavení vysokých minaretů. Při pohledu na kupoli jistě vzdáte hold byzantským stavitelům – kupole totiž jakoby se vznášela ve vzduchu. Hagia Sophia však není jediným symbolem Istanbulu – na mnoha fotkách jste jistě spatřili i okouzlující Modrou mešitu pocházející ze 16. století. Sultán Ahmed I. touto stavbou sledoval jediný cíl – překonat nádheru „Justiniánova“ chrámu Hagia Sophia. O tom, jestli se mu to povedlo, si jistě uděláte obrázek sami. Za prozkoumání stojí i okolí Modré mešity, kde se mimo jiné nacházejí i zajímavá muzea. Přímo naproti mešitě se rozprostírá Hipodrom, který po staletí sloužil jako sportovní aréna až pro 100 000 návštěvníků!

          

Být v Istanbulu a nenavštívit sultánský palác Topkapi, to je jako být v Egyptě a nenavštívit Egyptské muzeum. Projděte se tedy okouzlujícím labyrintem bohatě zdobených reprezentačních sálů, zelenými zahradami a samozřejmě i nepostradatelným harémem. Nezapomeňte se ani pořádně podívat dolů, protože pohled na soutok Bosporské úžiny a Marmarského moře vážně stojí za to.

A nyní nastává čas nechat mysl odpočinout od historických událostí a vydat se na nákupy. Mysl si tedy možná odpočine, oči však rozhodně ne. Pokud toužíte po ovoci, ořeších či orientálním koření, navštivte Egyptský bazar. Jestliže nevíte co koupit, vydejte se do proslulého Bazaaru. V 65 uličkách se ukrývá 4 000 obchodů - a to by tedy bylo, aby Vám nic nepadlo do oka. Poté se vydejte kolem Istanbulské univerzity k nejnavštěvovanější a nejvyšší mešitě v celém Istanbulu – Sülleymanově mešitě.

          

Pokud máte čas a chuť, navštivte i novou část města, kde se ukrývají pozoruhodná náměstí, muzea i parky plné zeleně. Milovníci klidné atmosféry jistě nepohrdnou výletem na Ostrovy princů nebo do města Edirne, kam vedla cesta z Istanbulu již v dobách starověkého Říma a tak není divu, že se zde dodnes dochovalo spoustu zajímavých památek. 185 km jižně od Istanbulu se nachází městečko Termal – jak již název napovídá, jedná se o lázně s horkým zřídlem a tedy ideální příležitost k odpočinku.

Vybrané zájezdy Istanbul

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd do Turecka!

 

 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje