Dovolená v Turecku | Zájezdy Turecko

turecko-bg-header-title.png
     
         

Dovolená v Turecku

 

Turecko toho kromě své bohaté historie a koupání nabízí ještě mnohem více. Zkrátka, v této zemi si každý přijde na své. Jak Turecká, tak Egejská riviéra uspokojí všechny příznivce windsurfingu, jachtingu i plachtění. Koho však naopak zklame, jsou vyznavači potápění – na mnoha místech jsou totiž ponory pod mořskou hladinu nelegální, a to kvůli velkému množství „podmořských“ historických památek. Naopak pokud si během dovolené v Turecku vzpomenete, že byste se rádi projeli na koni nebo si zahráli golf – nic není nemožné. Užijte si dovolenou v Turecku s travel.cz!

Zájezdy do Turecka - skvělé ceny!

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd do Turecka!

 

 
 

Doprava do Turecka

 

Každý, kdo se chce na dovolenou do Turecka dostat rychle a pohodlně, volí leteckou přepravu. Po celém tureckém území je vystavěno mnoho letišť sloužících jak k mezinárodní, tak vnitrostátní přepravě. Většina cestujících však přilétá na Atatürkovo letiště v Istanbulu, které je složeno ze dvou terminálů a využívají ho i české aerolinie ČSA. Atatürkovo letiště doplňuje letiště Sabina Gokcen, které bylo dokončeno v roce 2001. Pokud se Vaše cílové letovisko nachází na Turecké riviéře, určitě přistanete na letišti v Antalyi. Turisty mířící do některého letoviska na Egejské riviéře nejčastěji odbavuje letiště v Izmiru. Právě na těchto dvou mezinárodních letištích přistává obzvlášť v době prázdnin nejvíce charterových letů, a to v 8, 11ti, 12ti a 15ti denních intervalech. Příjemným faktem pro české občany jistě je, že pro vstup na turecké území není potřeba žádné turistické vízum. Cestujícím tedy postačí cestovní pas, s platností ještě nejméně 6 měsíců po návratu do České republiky.

          

Ubytování v Turecku

 

Co se týče ubytování, na dovolené v Turecku si každý může vybrat podle svých přání i kapsy. Stojí zde jak ty nejjednodušší 2*, tak luxusní hotely slavných mezinárodních řetězců. Nejlépe uděláte, když si vyberete něco „mezi“. Pokud hodláte dovolenou spíše procestovat a hotel využívat pouze na přespání, bohatě vám postačí právě 2* hotel. 3* hotely, zvlášť ty nověji postavené či zrekonstruované, jsou ideální pro strávení příjemné dovolené pro všechny věkové kategorie, které neholdují bloudění ve velkých hotelových komplexech. Rodiny s dětmi a náročnější klienti by měli raději volit 4* až 5* hotely, které nabízí jak bohatou nabídku relaxačních služeb, tak pestrého vyžití pro děti. O nekončící zábavu se většinou starají mezinárodní animační týmy, které připravují programy nejen pro ty nejmenší, ale i pro dospělé.

Rozsah a kvalita stravování souvisí samozřejmě s celkovou úrovní hotelu. Majitelé 2* hotelů si jsou vědomi, že jejich hosté tráví většinu dne na cestách za poznáním, a tak nabízí pouze snídani.  3* hotely bývají s polopenzí či jednodušší formou all inclusive, což je ideální pro rodiny s dětmi. U hotelů vyšší kategorie se můžete setkat jak s polopenzí, tak s plnou penzí či all inclusive. Obzvláště luxusní hotely mezinárodních značek nabízí stravování v těchto třech kombinacích a klienti většinou mají možnost výběru. Další výhodou jsou „children menu“ určená dětem do 12ti let či dny světové kuchyně – a tak v Turecku můžete ochutnat vyhlášené speciality například čínské či italské kuchyně.

 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje