Dovolená Side | Dovolená v Side | Zájezdy Side

turecko-bg-header-title.png
     

Dovolená v Side

 

Pokud si myslíte, že se Side cestovní ruch dotkl jen pramálo, musíme Vás vyvést z omylu. Toto místo nabízí krásné pláže, ubytování všech kategorií a výhodou je i blízké letiště, prostě vše pro Vaši skvělou dovolenou. Město se v podstatě dělí na tři části. První část, to je historické romantické Side, ovšem část druhá je typickým prázdninovým letoviskem – i když klidnějšího rázu, protože zde chybí „klasická“ pobřežní promenáda. Hotely jsou vystavěny v podstatě pouze u západní pláže, která je v celém středisku nejdelší. Právě v této části se také nachází obchůdky, restaurace či kavárny a jediná místní diskotéka, která se koná přímo na pláži. Dostat se do staré části města není vůbec problém – stačí nasednout do barevného turistického vláčku. Pokud byste dali přednost spíše procházce, jistě Vás potěší, že v letních měsících sem mají auta zakázaný vjezd. Třetí část slouží převážně místním obyvatelům, kteří zde mají své vilky, obchůdky i nezbytnou mešitu.

Vybrané zájezdy Side

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd do Turecka!

 

 
 

Pláže v Side

 

Během svého pobytu v Side můžete navštívit tři různé pláže. Pokud si chcete užít koupání s výhledem na působivé památky, můžete se vydat na pláž do staré části města. Pozor, tato pláž je poměrně malá a stejně úžasný nápad jako Vy dostane samozřejmě i spousta dalších turistů. Nejvyhledávanější pláží je již zmíněná západní pláž, kolem které stojí převážná část ubytovacích kapacit. Třetí pláž se dlouze táhne východním směrem, ale protože u ní nestojí žádná silnice, není tak vyhledávaná.

          

Vzhledem k historickému rázu místa, z něhož samozřejmě město těží nejvíc, sem příliš nejezdí rodiny s malými dětmi – v Side totiž není žádný aqupark či jiné vyžití pro děti, to nabízí jen velké hotelové resorty. Kromě milovníků památek a „plážových povalečů“ si dovolenou zde jistě užijí i vyznavači vodních sportů.

Ubytování v Side

 

Co se týká ubytování, v Side narazíte jak na ty nejjednodušší 2* penziony, tak na luxusní hotely mezinárodních řetězců. A protože v celém městě je zakázáno stavět vyšší jak pětipatrové budovy, dovolená „panelákového typu“ zde rozhodně nehrozí. Pokud chcete pořídit prázdniny co nejlevněji a patříte mezi ty, jimž ke spokojenosti stačí pouze postel a tekoucí voda, nemusíte se vyhýbat ani 2* hotelům. Ty však ve své nabídce mnoho cestovních kanceláří nemá a Vy se tak budete muset spolehnout pouze na sebe.

K prožití příjemné dovolené bohatě postačí 3* hotel s polopenzí nebo jednodušším all inclusive. V těchto hotelech se sice tu a tam můžete setkat s poněkud kýčovitými prvky hraničícími s dobrým vkusem, ale téměř vždy se jedná o čisté hotely s příjemnou rodinnou atmosférou. Ubytování vyšší kategorie svými službami jistě uspokojí i toho nejnáročnějšího zákazníka, ovšem ten si za to musí také pořádně zaplatit.

Doprava do Side

 

Abyste se dostali do Side, musíte nejdřív přistát na mezinárodním letišti v Antalyi, která je odsud vzdálena zhruba 75 km - transfer autokarem přímo do místa Vaší dovolené tedy netrvá dlouho. Turistická doprava zde jinak příliš rozvinutá není, mikrobusy zajišťují pravidelné spojení jen s 6 km vzdáleným městem Manavgat, kam se kromě levnějších nákupů jezdí především za překrásnou přírodou, či za dalším antickým městem - Aspendos.

 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje