Turecko Antalya | Dovolená Antalya

turecko-bg-header-title.png
     
 

Úvodem o Antalyi

 

Antalya bývá často nazývána „perlou Turecké riviéry“ - a jestli právem, posoudíte nejlépe sami, když se sem vydáte na dovolenou. Antalya je hlavním městem Antalyjské provincie a podle posledního sčítání zde žije více než milion obyvatel. Rozlehlé pobřeží se nachází v Antalyjském zálivu a je omýváno Středozemním mořem. V zeleném pohoří Taurus se ukrývají nejen úrodná políčka pomerančovníků, ale také nedávno objevené vodopády Kursunlu, jež Vám svým vzhledem a okolní krajinou mohou připomínat slavná Plitvická jezera.

          

Městečko bylo pod názvem „Adalia“ založeno pergamonským králem Attalosem II. v roce 160 př. n. l. Nejvíce památek však pochází z období římské nadvlády, o jejich výstavbu se zasloužil především císař Hadrián. Ačkoliv dnes se město neustále rozrůstá, ještě na počátku 20. století se Antalya vyznačovala klidnou, až ospalou atmosférou. To se však změnilo brzy poté, co zde došlo k vystavění mezinárodního letiště a místní pláže i uličky zaplnily davy turistů. Pokud však navštívíte antalyjské vodopády Düdense a pominete fotící turisty, ruch milionového velkoměsta Vám bude připadat na hony vzdálený.

Vybrané zájezdy Antalya

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Proč jet do Antalye?

 

A proč je právě Antalya tak vyhlášená? Kromě bohaté historie samotného města je totiž také výborným výchozím bodem pro pořádání zajímavých výletů. Pokud si budete chtít odpočinout, není nic lepšího, než se natáhnout na jedné z místních pláží pokrytých tím nejjemnějším pískem a užívat si koupání v průzračném moři. Ani milovníci sportu a nekončící zábavy nemusí klesat na mysli, protože v nové části Antalye to žije jak ve dne, tak v noci.

Pláží, kde se dají prožít dny plné lenošení a koupání, se zde nachází hned několik. Mezi nejnavštěvovanější patří pláže Konyaalti a Lara. Pláž Konyaalti se rozprostírá na západě a navštěvují ji především vyznavači vodních sportů či rodiny s děmi, atmosféra zde je tedy poměrně rušná. Východní pláž Lara je vyhlášená svým jemným pískem a protože se nachází 10 km za městem, tak právě sem míří ti, co si nepřejí být během opalování ničím rušeni.

Milovníci nakupování by si neměli nechat ujít procházku po vyhlášeném bulváru Sarampol, v jehož okolí se ukrývají ty nejrozmanitější obchůdky a bazary. Doporučujeme naplánovat si nákupy na pátek, kdy se zde koná věhlasný trh a věřte, že odtud rozhodně neodejdete s prázdnou.

 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje