Tipy na výlety Antalya | Okolí Antalye

turecko-bg-header-title.png
     
 

Zajímavá místa v Antalyi

 

Antalya uspokojí jak milovníky historie (ve staré části města), tak přírody (v blízkých národních parcích). Město se v podstatě dělí na dvě části, starou a novou. Stará část neboli Kaleici, to jsou malé kamenné či dřevěné domečky, romantické křivolaké uličky a starý přístav. Dominantou Kaleici je Hadriánova brána či mešita Yivli Minare se svým proslulým Žlábkovaným minaretem. Hadriánova brána, kterou charakterizují tři mohutné oblouky, byla postavěna na počest návštěvy slavného císaře Hadriána – určitě se k ní vydejte po setmění, kdy je brána kouzelně nasvícena. Další slavnou mešitou je Kesik Minare, která se svým zlomeným minaretem působí poněkud netypicky. Až se dostatečně pobavíte, určitě navštivte i místní archeologické muzeum.

          

A nyní již vzhůru k Düdenskému vodopádu, vysokému 40 m. Pohled na něj je kouzelný v každém ročním období. Místní však tvrdí, že nejkrásnější pohled se vám naskytne na jaře, kdy vše okolo začíná rozkvétat. Poblíž vodopádu se nachází jeskyně Karain, kde můžete spatřit nejstarší nástěnné malby v celém Turecku. Skutečně panenskou přírodu uvidíte ve třech národních parcích, které od Antalye nejsou daleko. Park Termessos ukrývá ruiny starověkého města, jež se nepodařilo dobýt ani samotnému Alexandru Velikému. Návštěvu parku Olympos se slavnou ohňovou strání Chimera doporučujeme naplánovat na večer - právě tak totiž nejvíce vyniknou ze země samovolně šlehající plameny. Poslední park Köprülü je oázou nejen pro milovníky zeleně, ale také pro vyznavače divokého raftingu. Pokud budete mít čas a chuť, můžete se vydat ještě do starověkých měst Aspendos, Perge či romantického Side, nad jejichž zachovalými antickými památkami se vám bude tajit dech.

Vybrané zájezdy Antalya

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd do Turecka!

 

 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje