Tipy na výlety Kemer | Okolí Kemeru

turecko-bg-header-title.png
     
 

Kemer a jeho okolí

 

Až Vás přestane bavit odpočinek na pláži, vydejte se do místního přístavu za delfíny, do národního parku a historického městečka Olympos, na výlet do Zeleného kaňonu nebo si zaplavat mezi dochovaným opevněním města Phaselis, které je částečně zatopeno.

Nejbližším zajímavým místem, kam se můžete z Kemeru vydat, je bezpochyby národní park Olympos. Nejdříve se projdete rozvalinami starověkého městečka, které bylo založeno zhruba ve 3. století př. n. l., aby chránilo místní obyvatele před nájezdy pirátů. Dodnes se zde dochovaly antické lázně, tržiště nebo hrobky se sarkofágy. Olympos však není jen zřícenina antického města, ale především nejvyšší místní hora, jejíž nejvyšší bod se tyčí 2 400 m nad mořem. Než začnete stoupat na její vrchol, jistě nepohrdnete osvěžením v podobě koupání – přímo u rozvalin starého města se totiž rozprostírá krásná oblázková pláž. Až se v moři dostatečně vydovádíte, je načase vydat se na zhruba hodinový pochod. Cílem všech návštěvníků národního parku je ohňová stráň Chiméra, z které občas vyšlehnou tzv. Héfaistovy plameny. Protože se tak děje již po dlouhá tisíciletí, není divu, že tomuto místu přisuzovali místní lidé magickou moc. Na úpatí Chiméry stojí Héfaistova svatyně, pojmenována stejně jako plameny po antickém bohu ohně. Jestliže patříte mezi dobrodružné povahy a jste si vědomi toho, že pohled na noční Chiméru se pro Vás stane kouzelným zážitkem, můžete přespat přímo na území národního parku, a to v hippie komunitě. Nabídka ubytování je zde opravdu zajímavá – je libo závěsnou houpací síť nebo stromový domek?

          

Milovníky pěší turistiky jistě nadchne výlet do Zeleného kaňonu, který je nazýván „srdcem Taurusu“. Nachází se zde 3. největší turecká přehrada, jež je napuštěna vodou ostře zelené barvy. Dalším místem které rozhodně stojí za vidění, je Phaselis – bývalá římská kolonie a rodiště slavného básníka Theodecta. Říká se, že toto území získali jeho zakladatelé pouze za několik sušených ryb. Phaselis má však v současnosti úplně jinou hodnotu a to i proto, že velká část města dnes leží pod vodou. Kde jinde se Vám poštěstí plavat mezi dochovaným opevněním pocházejícím ze slavné antické éry? Dodnes zde stojí bývalé lázně, agora či amfiteátr, které se dravým pirátům tenkrát nepodařily srovnat se zemí.

Jestliže Vás však více než historie láká širé moře, neváhejte a vydejte se do místního přístavu – Kemer je totiž místem, kde je možné vidět snad největší počet volně žijících delfínů a to by bylo, abyste během projížďky neviděli ani jednoho.

Vybrané zájezdy Kemer

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd do Turecka!

 

 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje