Turecko Istanbul | Zájezdy Istanbul

turecko-bg-header-title.png
     
 

Úvodem o Istanbulu

 

O Istanbulu už toho bylo napsáno mnoho a že zcela právem zjistíte, když se do tohoto největšího tureckého města vydáte. Istanbul se může pochlubit velmi bohatou historií - čím je však jedinečný, je jeho poloha. Město se totiž jako jediné na světě rozkládá jak na evropském, tak asijském kontinentu a proto mu také bývá přezdíváno „Brána Orientu“.

          

Historie města sahá až do časů antiky, během staletí se tu ale vystřídalo spoustu nadvlád. Největšího rozkvětu se Istanbul dočkal za vlády Byzantské říše, kdy se stal hlavním městem veškerého obchodu a kultury. S příchodem Osmanů se sice křesťanské město stalo centrem islámu, avšak svůj dnešní kosmopolitní ráz začalo získávat až v 19. století. Právě díky přistěhovalcům mnoha různých národností se z historického Istanbulu stalo milionové město, které se pyšnilo podzemní i tramvajovou dráhou a železničním spojením do celé Evropy. Po 1. světové válce Istanbul obsadila anglická a francouzská vojska, což místní obyvatelé nesli velice těžce. Největší rána ale hrdé Turky teprve čekala - Atatürk, historicky první prezident Turecka se rozhodl přesunout sídlo státu do Ankary. Istanbul se tak poprvé ve své dlouhé historii stal „pouhým“ městem. V 50. letech 20. století zde navíc došlo k surovým nepokojům mezi Turky a Řeky, kteří pak museli město opustit. Dnešní Istanbul je ale místem, kde vedle sebe v míru a přátelství žijí muslimové, křesťané i židé.

Vybrané zájezdy Istanbul

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Geografie Istanbulu

 

Město dvou kontinentů spojuje Bosporská úžina, která kromě Istanbulu spojuje také Černé moře s Marmarským. Území Istanbulu leží poblíž anatolské zlomové linie, kde na sebe tlačí dvě další tektonické plošiny. Následkem tohoto tření v okolí Istanbulu i městě samotném dochází již po staletí k ničivým zemětřesením. Zemětřesení město naposledy postihlo v roce 1999 a o život přišlo zhruba 17 000 lidí. Vzhledem k tomu, že Istanbul je se svými 13ti miliony obyvatel čtvrtým největším městem na světe, mohlo napáchat škody daleko horší.

 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje