Turecko Side | Dovolená Side

turecko-bg-header-title.png
     
 

Úvodem o Side

 

Side – místo jako stvořené pro vyznavače klidnější dovolené a milovníky historie. Městečko bylo založeno již v 7. století př. n. l. a proslavilo se především svým trhem s otroky. Za arabské nadvlády bylo téměř zničeno a jeho obyvatelstvo vyhnáno, ale antické památky pocházející především z římské éry zde stojí dodnes. Město opět ožilo až s příchodem Kréťanů ve 20. století a pomalu se začalo měnit v romantické turistické letovisko.

          

Až budete po boku své drahé polovičky sledovat na pláži ohnivý západ slunce, představte si, že tak jako Vy zde seděli před tisíci lety i nejslavnější milenci té doby – Antonius a Kleopatra. Zlí jazykové však tvrdí, že to nebyla romantická atmosféra místa, co je sem přivedlo, ale snaha mýty opředené egyptské královny uzavřít s Antoniem obchod. Ať je to tak či onak, romantické líbánky skončily poté, co na vše přišel sám slavný Caesar. Side, v překladu „granátové jablko“, však neláká turisty pouze na svou historii, ale také na překrásné pláže pokryté velice jemným pískem s drobnou kamínkovou drtí.

Vybrané zájezdy Side

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Geografie Side

 

Side leží v jižním Turecku na pobřeží Středozemního moře. Není náhodou, že je tato krásná oblast pojmenována po granátovém jablku, protože tuto rostlinu zde spatříte téměř na každém kroku. Městečko se rozkládá na malém poloostrově, který je zhruba 300 m široký a 800 m dlouhý a nachází se zhruba hodinu jízdy od hlavního města Antalyjské provincie, Antalye.

 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje