Tipy na výlety Side | Okolí Side

turecko-bg-header-title.png
     
 

Zajímavá místa v okolí Side

 

Side má vlastní historické centrum se zajímavými antickými památkami. Pokud Vám to ale nebude stačit, vydejte se na výlet do blízkých antických měst.

Díky historickému jádru není třeba kvůli poznání ihned opouštět brány města, jehož dominantou je obrovský amfiteátr s 20ti tisíci místy k sezení. Abyste se k divadlu a dalším památkám vůbec dostali, musíte projít zachovalou Helénskou branou. Krásné jsou zejména ruiny starých antických chrámů, které se nachází poblíž jachetního přístavu. Největší chrám, který zde byl kdy postaven, je zasvěcen Apollónovi, avšak Vy z něj dnes spatříte pouze mohutné sloupy a části zdí. Další chrám, jež stihl podobný osud, je Dionýsův. Neméně zajímavé jsou i křivolaké uličky a agora. Jestliže byste rádi spatřili i relikvie, které zde našli archeologové, rozhodně navštivte místní muzeum.

          

Za dalšími nezapomenutelnými místy již musíte z města ven. Nejdříve se můžete vydat do  22 km vzdáleného Aspendosu, jehož chloubou je taktéž římský amfiteátr - prý se jedná o nejlépe dochované římské divadlo celého antického světa. Jelikož se Aspendos každé léto stává dějištěm festivalu opery a baletu, třeba se Vám při své návštěvě poštěstí nějaké představení shlédnout. Neméně zajímavým místem je Perge, další dochované antické město, kde se mimo jiné dodnes nachází i ohromný stadion. Už víte proč se říká, že v Turecku uvidíte víc antických památek než v celém Řecku?

Vybrané zájezdy Side

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd do Turecka!

 

 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje