Tipy na výlety Alanya | Okolí Alanye

turecko-bg-header-title.png
     
 

Zajímavá místa, památky a aktivity

 

V Alanyi je toho k vidění spoustu a věřte, toto městečko si opravdu zamilujete.

Kroky všech turistů vedou na hrad, který byl vystavěn za účelem obrany proti křižákům. Hrad stojí na velmi vysokém kopci, tudíž navštívit ho znamená překousnout menší pochodové cvičení. Vynaložená námaha ale vážně stojí za to, protože z hradeb se nabízí opravdu nádherný výhled na celé město. Až si uděláte dost fotek, zastavte se a opatrně se podívejte dolů. Ne náhodou hradby sloužily jako popraviště – odsouzený byl jednoduše svržen dolů na skály, kde ho čekala jistá smrt. Pod hradbami se dochovala osmanská čtvrť, která také stojí za návštěvu.

          

Jestliže patříte spíše mezi milovníky přírody, rozhodně si nenechte ujít návštěvu místních jeskyní. Přímo pod hradem se nachází jeskyně Damlatas, jejíž klima s 98% vlhkostí prý prospívá lidem trpícím astmatem.

Dále se můžete vydat k přístavu, kde stojí osmihranná 35 m vysoká Kizilkule neboli Červená věž. Na první pohled Vás upoutá spoustu otvorů, odkud vojáci stříleli na nepřátelské lodě. V okolí přístavu se nacházejí kromě mešity další jeskyně – například Pirátská jeskyně, Fosforeskující jeskyně či Jeskyně milenců, kterými můžete proplout na lodičce.

Pokud si po tom všem potřebujete odpočinout, posaďte se na lavičku v jednom z mnoha udržovaných parků plných zeleně a užívejte si příjemnou atmosféru tohoto prázdninového letoviska.

Pokud však historie ještě nemáte dost, rozhodně se rozjeďte do romantického Side, kde si dávali milostná dostaveníčka i Antonius s Kleopatrou a díky výborně zachovalým antickým památkám pro Vás nebude vůbec těžké se přenést o několik tisíciletí zpět. Nedaleko Side se nachází další antické město Aspendos. Jestliže se toužíte pokochat zelenou přírodou, navštivte národní park Köprülü. Zde se ukrývá překrásný kaňon s vodou neuvěřitelně modré barvy. Že je voda nejen krásně modrá ale také pořádně ledová, můžete vyzkoušet při raftingu.

Vybrané zájezdy Alanya

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd do Turecka!

 

 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje