Turecko pořádá mezinárodní festival poezie v Istanbulu International Poetry Festival - Aktuálně o Turecku | Co se děje v Turecku

turecko-bg-header-title.png
     
         
Blogy »

Turecko pořádá mezinárodní festival poezie v Istanbulu International Poetry Festival

International Poetry Festival (Uluslararası İstanbul Şiir Festivali) je považován za jeden z nejprestižnějších mezinárodních literárních festivalů nejen v Istanbulu, ale i v celém Turecku. Za účasti více než 40 básníků z sedmnácti zemí světa se tento festival poezie, který pořádá město za pomoci několika vysokých škol a kulturních center, bude konat ve dnech 11. - 15. září 2012.
Mezinárodní festival poezie Istanbul je přední literární událost v zemi, kde poezie a literární žánr má své
kořeny. Mnoho prominentních básníků světa se velice rádi sejdou "pod jednou střechou" v Istanbulu. Co také může být romantičtějšího, než přednes poezie na břehu Bosporu? Navíc každý rok speciální host festivalu (který podporuje danou zemi nebo region) přináší do popředí poezie scény často z opomíjených částí světa. Minulé ročníky festivalu se tak věnovaly například Irsku, Rumunsku nebo Katalánsku. Hlavním posláním nezávislého festivalu IIPF je podporovat turecký jazyk a jeho poezii v zámoří, budovat svou pověst jako země bohaté na literární a kulturní kapitál, etablovat se jako stálý festival nebo usilovat o mezinárodní spolupráci a partnerství na podporu kulturního dialogu. Mezi jeho hlavní aktivity patří čtení poezie na historických místech, přilákat pozornost médií, které by informovali širokou veřejnost o poezii a básnících a pořádáním seminářů a konferencí na různých univerzitách pomoci studentům s poezií. 

 

 
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru
 

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje